Jakie zapachy samochodowe wybierać?

Wyposażenie samochodu w różne dodatki może zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerom, a także zwiększyć komfort jazdy. Jednym z takich elementów, które uprzyjemniają podróże, są zapachy samochodowe. Aktualnie ich wybór jest dość duży, zaczynając od powszechnych "choinek", a kończąc na takich, których intensywność możemy regulować. Jak wybrać najlepszy z nich? Oto kilka wskazówek, które z ułatwią Ci zakup.

Unikaj intensywnych aromatów

odświeżacz samochodowy

Kierując się wyborem zapachu do auta, przede wszystkim zwracamy uwagę na jego woń, czy nam się podoba, czy też nie. Nic dziwnego, że wybieramy takie zapachy samochodowe, które są dla nas najprzyjemniejsze. Pomimo to nie zapominajmy o potencjalnych pasażerach, których będziemy przewozić. Dla nich również podróż powinna upływać w przyjemnej atmosferze, bez migren, czy nudności, które mogą niestety powodować zbyt intensywne zapachy samochodowe. Unikaj więc bardzo słodkich aromatów jak wanilia lub guma balonowa. Nie decyduj się również na odurzające zapachy, ponieważ mogą one wpływać na Twoją koncentrację.

Kieruj się porą roku

W zależności od tego, czy na dworze jest zimno, czy też ciepło, zmieniają się nasze gusta zapachowe. Dlatego warto dopasowywać aromat swojego odświeżacza samochodowego do panującej pory. W letnie upały sprawdzają się cytrusowe i owocowe aromaty, natomiast jesień i zima to czas na cynamon, jabłka, mandarynki, goździki i imbir. Natomiast wiosną warto wybierać świeże zapachy samochodowe, przybliżające nas do rozkwitającej natury.

Postaw na trwałe rozwiązania

Powszechnie stosowanym nośnikiem zapachu jest tzw. choinka, czyli zawieszka w kształcie drzewka, którą powiesza się na lusterku wewnętrznym w aucie. Jednak zapach z niej zanika już nawet po dwóch tygodniach. To bardzo szybko, zwłaszcza w porównaniu z olejkami, które mogą posłużyć nawet kilka miesięcy. Dobrą opcją są także woreczki z granulkami zapachowymi. Pachną one dość długo, lecz z czasem ich woń nieco się zmienia, a wszystko przez to, że niektóre ze składników uwalniają się szybciej.

Wyżej wymienione porady z pewnością pomogą wybrać Ci odpowiedni zapach do swojego auta. Przy zakupie nie zapomnij również rozważyć bardzo ważnej kwestii, jaką jest długość trasy, jaką średnio pokonujesz. Brzmi absurdalnie? Być może, jednak im dłużej siedzisz za kierownicą, tym szybciej czujesz się senny i zmęczony, zwłaszcza dotyczy to kierowców ciężarówek, którzy pokonują każdego dnia wiele kilometrów, aby rozładować towar. Jeśli Twoja trasa zajmuje Ci sporo czasu, wybieraj orzeźwiające i pobudzające zapachy samochodowe. Natomiast przy krótkich trasach możesz pozwolić sobie na swobodę.

KOMENTARZE:
• Hubert
http://euroaroma.pl/zapachy-samochodowe.html | 2019-08-13

Lubię jak auto pachnie cytrusami.